Dil Seçiniz
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Botoks ve Dolgu Tedavisi

Botoks ve Dolgu Tedavisi

Botoks ve Dolgu Tedavisi Uygulamalarımız

Botoks: Botulinum isimli bir bakteriden laboratuar koşullarında elde edilen ve kasları gevşetmek amaçlı 21+ yılı aşkın bir süredir estetik tıp alanında çeşitli tedavilerde kullanılmakta olan birekzotoksindir. Bu ilaç, kasların sinirler tarafından uyarılmasını geçici bir süreyle engellmeye yarar. Botoks, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi)’nın kullanımını onayladığı bir ilaçtır. Yüzümüzde kızma, gülme, şaşırma gibi eylemler sonucunda mimik kasları hareket eder ve buna bağlı olarak kasların üzerindeki ciltte de dinamik çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Botoks enjeksiyonuyla bu kasları gevşeterek kırışıklıkları yok etmek, minimalize etmek ve cildi yumuşatmak hedeflenir.

Botoks neden uygulanır?

Botoks, istenmeyen ve ciltte kalıcı hasar yaratabilen, estetik açıdan istenmeyen görüntüler oluşturan kırışıklıkları yapan kas kasılmalarının geçici olarak yavaşlatılması olarak ifade edilebilir. Ayrıca terleme tedavisi, baş ağrısı tedavisi ve özel kas hastalıklarının iyileştirilmesi amacıyla da kullanılır.

Botoks estetik amaçlı hangi bölgelere yapılır?

Botoks’un en çok uygulandığı bölgeler alın, göz çevresi olmakla beraber boyun, çene, dudak çevresi, burun, alt yanak gibi bölgelere de yapılabilmektedir. Bireyi bir bütün olarak değerlendirip estetik açıdan en güzel görünecek şekilde en doğru bölgelere işlemler uygulanarak yapılmalıdır.

  1. Nazolabial oluk dolgusu
  2. Burun Dolgusu
  3. Gözaltı Botoks % Dolgu
  4. Kaş Arası Dolgusu
  5. Çene Dolgusu
  6. Alın Dolgusu
  7. Yanak Dolgusu
  8. Elmacık Dolgusu

Botoks uygulanan bölgeye nasıl etki eder?

Botoks, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engellemeye yarar. Sinirler ve onların uyardığı kaslar ya da ter bezleri arasındaki elektriksel iletimi geçici olarak durdurarak uygulama yapılan bölgede etkisini gösterir. Botoks sadece enjekte edildiği bölgede etkisini gösterir. Vücudun diğer bölgelerindeki kaslara sistemik olarak etki etmez.

Botoks uygulaması etkisini ne zaman göstermeye başlar?

Botoks, enjeksiyon sonrası 3. günde uygulanan bölgede etkisini göstermeye başlar. 15. günde ise tüm etkisi görünür hale gelir.

Botoksun etkisi ne kadar sürer?

Yüzdeki kırışıklıklara ilk botoks uygulandığında itibaren etkisi ortalama 4-5-6 ay kadar sürer. Tekrarlayan seanslardaki uygulamalarla bu süre zaman içinde 8-10 aya kadar uzar. Koltukaltına ilk uygulandığında ise terlemeyi ortalama 10-12 ay kadar düzenler. Tekrarlayan uygulamalarla birlikte bu süre 16-18 aya kadar uzayabilir.

Botoks uygulaması ardından yüz şişer mi?

Hayır. Yüze yapılan dolgu uygulamaları botoks zannedilmektedir. Botoks bir dolgu maddesi değildir. Yüzü şişirmez.